Wielu osobom z pewnością niewiele mówi termin kulki kegla/gejszy. Ale warto się zainteresować tym tematem, bo chodzi tutaj o kobiece zdrowie i zadowolenie z doznań seksualnych. Ten specyficzny gadżet erotyczny można wykorzystać do wzmocnienia mięśni dna miednicy, gdyż niećwiczone stają się coraz słabsze i mniej elastyczne. Używając kulek gejszy, uchronimy się przed problemem nietrzymania moczu, obniżeniem narządów rodnych, będziemy czerpać więcej satysfakcji podczas uprawiania seksu.

Jak wybrać idealne kulki gejszy?

Skutecznym sposobem na poprawę zdrowia, kondycji narządów rodnych i jakości życia seksualnego jest stosowanie kulek gejszy. Na rynku dostępnych jest ich naprawdę sporo, różnią się kształtem, budową, kolorem, materiałem. Bardzo ważne jest nie tylko prawidłowe użytkowanie tego typu gadżetów, ale też dobranie odpowiedniego modelu. Kulki gejszy trzeba dopasować do sowiej budowy. Na uwadze przy wyborze powinno się mieć wagę, wielkość i materiał, z którego zostały wykonane. Kluczową kwestią będzie to, aby wybierać wyłącznie dobrej jakości kulki, które powstały wyłącznie z bezpiecznych tworzyw bo przecież znajdą się w naszym wnętrzu. Zaleca się kupować te z silikonu medycznego – jest to materiał hipoalergiczny, wodoodporny, łatwy do utrzymana w czystości, niskoporowaty.

Jeśli chodzi o wielkość kulek gejszy, to na początek zaleca się wybrać większe ze względu na niewyćwiczone jeszcze mięśnie Kegla. Optymalna średnica kulki to 36 mm. Inaczej wygląda to w przypadku wąskiego wejścia do pochwy – powinny sięgnąć po wersję mini, czyli kulki o średnicy 29 mm. Przydadzą się też w przyszłości, kiedy już wytrenujemy swoje mięśnie. Waga kulek gejszy na początek powinna być niewielka, czyli do 50g. Wraz z upływem czasu i wzmocnieniem tkanek można sięgnąć po cięższe – o wadze do 100g. Alternatywą będzie zakup zestawu progresywnego, gdzie znajdują się kulki gejszy o różnej wadze i wielkości.

Ćwiczenie mięśni Kegla – jak się do tego zabrać?

Kulki gejszy aplikuje się podobnie jak tampon i można je nosić podczas wykonywania codziennych czynności. Jest to najwygodniejsza metoda bo nie trzeba wyznaczać specjalnego czasu na ćwiczenia. Na początek wystarczy kwadrans, a potem można wydłużyć czas treningu. Cała filozofia ćwiczeń polega na tym, aby naprzemiennie ściskać i rozluźniać mięśnie Kegla. Można to porównać do wstrzymywania na kilka sekund moczu. Pierwsze efekty powinny pojawić się już po kilkunastu tygodniach regularnych ćwiczeń. Trening można wykonywać w dowolnym momencie i miejscu, nikt nawet tego nie zauważy.