Gdy mówi się o zdrowiu intymnym kobiet, często wspomina się również o kulkach gejszy. Te tajemnicze przedmioty to nic innego, jak kilka połączonych ze sobą kuleczek, których średnica waha się pomiędzy 3.5 a 4 cm. Służą one do stymulacji mięśni pochwy, które – odpowiednio wyćwiczone – zapewniają partnerom silne wrażenia seksualne.

 

Które kulki będą najlepsze?

 

Od razu pojawia się pytanie, na co zwrócić uwagę kupując kulki gejszy? Odpowiedź na nie nie jest prosta, gdyż na ich skuteczność ma wpływ wiele różnych czynników. Najprościej można je podzielić ze względu na materiał, z którego zostały one wykonane. Kobieta może więc skorzystać z rozwiązań gumowych, metalowych, silikonowych, a nawet lateksowych. Najlepiej postawić na kulki wykonane z medycznego silikonu, gdyż są one całkowicie neutralne dla środowiska pochwy. Koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na sposób ich wykonania, gdyż nawet małe i ledwo wyczuwalne krawędzie mogą doprowadzić do poważnych otarć i stanów zapalnych. Co ważne – sznurek łączący kulki powinien być trwały i mocny!

 

Od czego zacząć?

 

Dzięki swym parametrom i prostym zasadom używania kulki kegla na ćwiczenia mięśni miednicy to najlepszy sposób na ich wzmocnienie. Dzięki nim nie tylko można zintensyfikować przeżycia seksualne, ale też można skutecznie wzmocnić wspomniane mięśnie, a co za tym idzie – wykluczyć problem m.in. nietrzymania moczu, który z wiekiem zaczyna coraz bardziej dolegać kobietom.

 

Jakie rodzaje kulek gejszy można znaleźć na rynku? Na sam początek warto wybrać kulki o dużej średnicy i niewielkiej masie. W miarę przechodzenia na wyższy stopień ćwiczeń należy stopniowo zmniejszać ich rozmiar i zwiększać masę. Dzięki temu utrzymanie ich w pochwie (zwłaszcza w trakcie ćwiczeń) jest dużo większym wyzwaniem dla mięśni.

 

Podział kulek ze względu na funkcjonalność

 

  1. Kulki wibrujące – to prosty zestaw, który jest wyposażony w mniejsze, znajdujące się w środku kuleczki. Dzięki temu można uzyskać efekt wibracji i dodatkowo stymulować mięśnie pochwy.

 

  1. Kulki progresywne – jest to rozwiązanie przeznaczone głównie dla bardziej doświadczonych kobiet, które już wcześniej miały do czynienia z kulkami gejszy. Składają się one z kilku połączonych kul o różnych ciężarach, dzięki czemu kobieta może dostosować je do swoich umiejętności.

 

Podsumowując, ćwiczenia z kulkami warto rozpocząć od zwykłych, domowych aktywności. Z biegiem czasu warto wykonywać je w połączeniu z innymi ćwiczeniami, w których szczególny nacisk kładzie się na ruchy biodrami do przodu, do tyłu, a także w bok.