Nietrzymanie moczu i zaparcia są zmorą wielu kobiet, które spodziewają się dziecka. Aby poradzić sobie z tym problemem, warto jak najszybciej postawić na ćwiczenia mięśni Kegla.

Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie Kegla?

Nawet kilkuminutowe ćwiczenia mięśni Kegla przynoszą satysfakcjonujący efekt, dlatego też tym bardziej warto skorzystać z ich dobrodziejstwa. Dzięki systematycznym ćwiczeniom, można liczyć na łatwiejszy i mniej bolesny poród. Wynika to oczywiście z mniejszego ryzyka nacięcia krocza podczas akcji porodowej. Ćwiczenie mięśni Kegla zapobiegają również nietrzymaniu moczu po porodzie, czy też w okresie okołomenopauzalnym. Mało kobiet zdaje sobie sprawę również z tego, że ćwiczenia zapobiegają bolesnym zaparciom i znacząco zwiększają satysfakcję z życia seksualnego. Jest to doskonały wybór dla kobiet, które chcą szybko powrócić do współżycia po porodzie.

Mięśnie Kegla a nietrzymanie moczu

Mięśnie Kegla najprościej rzecz mówiąc to te mięśnie, które odpowiadają za kontrolę i podtrzymanie dna miednicy i pęcherza moczowego. Mięśnie Kegla najłatwiej zlokalizować w trakcie oddawania moczu. W tym celu należy spróbować przerwać strumień moczu poprzez napięcie wszystkich mięśni cewki moczowej. Dno miednicy tworzą zawsze ułożone warstwowo mięśnie, które odpowiedzialne są za dźwiganie narządów jamy brzucha. To właśnie te mięśnie otaczają od dołu mięśnie jamy brzusznej, czy też mięśnie przepony. Do uszkodzenia i osłabienia mięśni dna miednicy może dojść nie tylko z powodu porodu. Problemy z oddawaniem moczu bardzo często mają kobiety z nadwagą, czy też panie, które wykonują ciężką pracę fizyczną. Nie można zapominać również o tym, że nietrzymanie moczu wynika z naturalnych procesów starzenia się.

Systematyczna profilaktyka

Ćwiczenie mięśni Kegla są doskonałą propozycją także dla osób, które nie mają problemów z nietrzymaniem moczu. Systematyczne ćwiczenia stanowią doskonałą profilaktykę NTM. Wiele kobiet stosuje ćwiczenia, aby poprawić jakość życia seksualnego nie tylko u siebie, ale również u swojego partnera. Dzięki wyćwiczonym mięśniom dna miednicy, można ograniczyć ryzyko wielu przykrym dolegliwościom takim jak np.: wypadanie pochwy. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają profesjonalne zabiegi na mięśnie Kegla. Mowa tutaj oczywiście o zabiegach elektrostymulacji mięśni dna miednicy. Zewnętrzne impulsy elektryczne powodują skurcz mięśni, który znacząco przewyższa naturalne skurcze. Dzięki elektrostymulacji można pobudzić zdecydowanie więcej mięśni niż poprzez ćwiczenia.

Add comment