Mięśnie Kegla mają nie tylko kobiety, ale też panowie, bo są to po prostu mięśnie dna miednicy. Przedstawiciele obu płci powinni zadbać o to, aby były one mocne. Nie są one potrzebne wyłącznie do rodzenia, ale ich nadrzędnym zadaniem jest podtrzymywanie narządów w jamie brzusznej. Jeśli dojdzie do ich osłabienia, rozpoczyna się cała kaskada problemów, w tym nietrzymanie moczu, zaburzenia funkcji seksualnych, niesatysfakcjonujące życie erotyczne, zaburzenia prostaty. Panowie nie powinni wobec tego ograniczać się jedynie do trenowania na siłowni bicepsów itd., ale też mięśni dna miednicy.

Dlaczego panowie również powinni ćwiczyć mięśnie Kegla?

Mięśnie Kegla pełnią istotną funkcję zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, dlatego warto regularnie je ćwiczyć. Pozwoli to uchronić się przed schorzeniami układu moczowego, czyli wstydliwym problemem nietrzymania moczu. Kondycja tych mięśni ma też wpływ na jakość życia seksualnego, a to z pewnością dla każdego mężczyzny ma ogromne znaczenie. Okazuje się, że panowie regularnie ćwiczący mięśnie dna miednicy mogą liczyć na lepsze kontrolowanie erekcji, wydłużenie czasu trwania stosunku płciowego. Na tym jednak nie koniec. Mocne mięśnie Kegla pozwalają na uzyskiwanie silniejszych orgazmów, czyli na zwiększenie doznań seksualnych. Kolejną zaletą będzie mniejsze ryzyko problemów z oddawaniem moczu i infekcji gruczołu krokowego.

Mięśnie kegla ćwiczenia dla mężczyzn

Na ćwiczenia mięśni Kegla warto zdecydować się już po trzydziestym roku życia. Wraz z upływem czasu ulegają one osłabieniu i tracą na elastyczności, co obniża sprawność seksualną i przyczynia się do wystąpienia problemów ze strony układu moczowego. Takie treningi polecane są mężczyznom zarówno młodym, jak i tym w podeszłym wieku. Zawsze będzie lepiej zapobiegać, niż leczyć, a ćwiczenia mięśni Kegla są banalnie proste. Wystarczy je zaciskać i rozluźniać, co można robić w każdym momencie i miejscu. Nic to nie kosztuje, a można wiele zyskać. Oczywiście najpierw trzeba zlokalizować mięśnie dna miednicy. Po pięciosekundowym ich skurczu należy je rozluźnić na parę sekund, po czym powtórzyć czynność kilkakrotnie.

Na pierwsze efekty treningów trzeba będzie oczywiście trochę poczekać, ale przy regularnie wykonywanych ćwiczeniach można liczyć na wyraźną poprawę już po kilku tygodniach. Uzyskane rezultaty nie będą długotrwałe, jeśli zaprzestaniemy treningów. Mięśnie nieużywane słabną, dlatego w celu utrzymania ich w dobrej kondycji należy wykonywać ćwiczenia sumiennie, każdego dnia. Wystarczy nawet kwadrans dziennie, co z pewnością nie jest żadnym wyzwaniem.

Add comment