Ciało kobiety jest pewnego rodzaju sztuką, której opanowanie nie jest wcale zadaniem łatwy. Jednym z tematów, który nie jest jeszcze szeroko znany, a każda kobieta powinna o nim wiedzieć, są mięśnie Kegla i to jak ważne jest, aby były one odpowiednio sprawne.

Dlaczego sprawne mięśnie Kegla są ważne?

Jest to niezwykle specyficzna konstrukcja w kobiecym ciele. Ich zadaniem jest zabezpieczenia narządów jamy brzusznej, narządów rozrodczych oraz układu wydalniczego. Odpowiadają one więc chociażby za wstrzymywanie moczu. Chociaż na co dzień raczej nie używa się ich zbyt często, są pewne sytuacje, w których sprawnie mięśnie Kegla mogą być bardzo przydatne. Odpowiednio wyćwiczone są dużym ułatwieniem podczas porodu oraz wpływają na szybszą regenerację w okresie połogu. Ich inną funkcją jest również zapobieganie nietrzymania moczu. Odpowiednio silne mięśnie Kegla chronią również przed przypadkami wypadania macicy oraz pęcherza. Są również ważne podczas porodu, ponieważ dzięki nim możemy uniknąć pęknięcia krocza. Jednak co zaskakujące, ich działanie ma również wpływ na zwiększenie satysfakcji seksualnej podczas stosunku płciowego z mężczyzną.

Jak dbać o mięśnie Kegla?

Ćwiczenie mięśni Kegla nie należy do działań, które są bardzo męczące. Jednak jak w większości przypadków, aby zauważyć pozytywne efekty, ćwiczenia należy wykonywać przede wszystkim regularnie. Najlepsza częstotliwość to trzy razy dziennie. Może wydawać się, że to dużo, jednak same ćwiczenia na mięśnie Kegla nie trwają długo i spokojnie mogą być wykonywane nawet podczas innych czynności. Z powodzeniem możemy wykonywać je zarówno na siedząco, stojąco, czy nawet leżąco. Co ważne do ich ćwiczenia nie jest potrzebny nam również żaden specjalistyczny sprzęt.

Ćwiczenia na mięśnie Kegla

Pierwszym sposobem jest ćwiczenie możliwe do wykonywania praktycznie w każdych okolicznościach. Należy stanąć w rozkroku i rozluźnić się, po czym spiąć grupę mięśni zwieracza odbytu. Zwarcie powinno trwać około 5 sekund. Należy wykonać około 10 powtórzeń z 5-sekundowymi przerwami pomiędzy. Podczas regularnego stosowania należy co tydzień dokładać jedną serię powtórzeń. Ćwiczenie to można wykonywać zarówno na siedząco, jak i leżąco.

Istnieje również inny sposób na wyćwiczenia mięśni Kegla i będą nam w tym pomagały kulki gejszy. Są to ciężarki w postaci połączonych ze sobą kulek, umieszczane dopochwowo. W środku ciężarków umieszczane są kulki, które powodują drgania, a tym samym ćwiczą nasze mięśnie Kegla. Można stosować je podczas wykonywania wielu codziennych czynności. Szczególnie zaleca się tańczenie, sprzątanie, spacerowanie, czy nawet bieganie, ponieważ w im większe drgania wprawimy kuleczki, tym lepsze efekty uzyskamy.