Kulki gejszy, czyli po prostu kulki do ćwiczenia mięśni Kegla są bardzo popularnym gadżetem wśród kobiet. Panie korzystają z nich po porodzie, by przywrócić sprawność i elastyczność mięśni dna miednicy, ale także wykonywanie z nimi ćwiczenia pozwalają raz na zawsze zapomnieć o problemie nietrzymania moczu. Kulki do ćwiczeń mięśni kegla stosuje się dopochwowo, a co za tym idzie, koniecznie jest utrzymanie ich w należytej czystości. Jak więc można o kulki gejszy odpowiednio zadbać?

Czym są kulki gejszy?

Kulki gejszy to nic innego jak niewielkie gadżety, które służą do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Można wyróżnić ich następujące rodzaje:

  • kulki gejszy progresywne- składają się one z ciężarków o różnej wadze;
  • kulki biofeedback-są to kulki do ćwiczeń mięśni Kegla o nieco lżejszej wadze;
  • kulki silikonowe- są to miękkie kulki do ćwiczenia mięśni Kegla, która bardzo łatwo można utrzymać w czystości.

Bez względu na to jakie kulki do ćwiczeń mięśni Kegla zostaną wybrane przez panie, będą one odpowiednio stymulowały do pracy mięsnie dna macicy. Wobec tego pomogą one je znacznie uelastycznić i sprawią, że nie tylko panie uporają się z problemem nietrzymania moczu, ale także będą mogły cieszyć się bardziej intensywnymi doznaniami podczas stosunku seksualnego.

Jak utrzymać kulki do ćwiczeń mięśni Kegla w czystości? Te produkty się przydadzą!

Kulki do ćwiczeń mięśni Kegla z całą pewnością nie są problematyczne jeśli chodzi o utrzymanie je w czystości. Panie muszą jednak pamiętać o tym, że są to kulki dopochwowe, więc dbanie o ich wysoką higienę jest najlepszym sposobem ku temu, by znacznie zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować ryzyko infekcji dróg moczowych. Wobec tego warto na samym początku zaopatrzyć się w odpowiednie produkty. Marki takie jak np. Clean Play czy PJUR Med Clean wypuściły na rynek specjalny spray do dezynfekcji oraz żel do dezynfekcji kulek gejszy. Są to dedykowane i delikatne środki myjące, które pozwolą na utrzymanie kulek do ćwiczeń mięśni Kegla w odpowiedniej czystości. Produkty marek Clean Play i PJUR Med Clean mogą być stosowane samodzielnie- bez dodatku wody. Zawierają one substancje bezpieczne, które nie wywołują podrażnień, a jednocześnie pozwolą na to, by skutecznie zdezynfekować powierzchnię kulek do ćwiczenia mięśni Kegla. Po ich wysuszeniu będzie można ponownie z nich skorzystać.

Jak często myć kulki do ćwiczeń mięśni Kegla?

Mycie kulek do ćwiczeń mięśni Kegla powinno odbywać się regularnie, a to z kolei oznacza, że panie muszą umyć swoje kulki dokładnie po każdym użyciu. Zdarzają się przypadki, że kobiety decydują się na noszenie dopochwowych kulek przez kilka godzin, wykonując tym samym serię ćwiczeń mięśni dna miednicy. Wówczas warto zrobić sobie „przerwę” zdezynfekować kulki do ćwiczeń mięśni Kegla, a następnie ponownie z nich skorzystać. Jeśli panie nie posiadają wspomnianych już produktów jakimi są żel do dezynfekcji oraz spray od Clean Play i PJUR Med Clean, wówczas mogą umyć kulki w ciepłej wodzie z dodatkiem np. płynu do higieny intymnej.