Kulki gejszy są gadżetem, który daje wiele korzyści. Działają pozytywnie na mięśnie dna miednicy, poprawiają również doznania seksualne. Jednak najczęściej, korzystają z nich osoby, które potrzebują wzmocnienia mięśni dna miednicy. Mięśnie te zazwyczaj osłabiają się po porodach, jak i w czasie problemów z nietrzymaniem moczu. Pewnie nie jedna osoba zastanawia się jakie kulki wybrać. W tym artykule opisanych zostanie kwestii, na które warto zwrócić uwagę.

Jakość materiału i jego rodzaj

Jakość materiału ma ogromne znaczenie, ponieważ materiał nieprzebadany może być groźny dla zdrowia. Odpowiednim materiałem jest silikon medyczny. Nie przyciąga żadnych bakterii i jest całkowicie hipoalergiczny. Kulki zawierają również sznurek, więc bardzo ważne by sznurek był wodoodporny. Inaczej może nasiąkać wilgocią, która jest idealnym siedliskiem dla bakterii. Bakterie sprzyjają wszelkim infekcjom, więc lepiej postawić na sprawdzone sklepy.

Wielkość

Aby kulki gejszy spełniały swoje zadanie, trzeba odpowiednio dobrać ich wielkość. Niektórzy myślą, że na początek powinni zacząć od tych mniejszych, ale to nie prawda. Mniejsze kulki są polecane osobom, które mają lepiej wyćwiczone mięśnie dna miednicy. U osób początkujących będą one wypadać. Dlatego najlepiej zacząć od średnicy ok. 36 mm. Jeżeli jednak kobieta jest drobnej budowy, może postawić na kulki o średnicy 29 mm.

Waga

Waga kulek gejszy również jest kluczowym elementem przy ich wyborze. Cięższe kulki, mogą być zbyt ciężkie do utrzymania. Najbardziej prawdopodobny scenariuszem jest to, że zaczną one wypadać. Dlatego najlepiej zacząć od tych lżejszych. Standardową wagą jest 30-50 gram. Ćwicząc, z czasem można zwiększać wagę, wraz z poprawą siły mięśni. Wówczas warto postawić kulki o wadze: 50-100 gram, ewentualnie można już na początku kupić kulki progresywne, o różnej wadze.

Drgania

Kulki gejszy zazwyczaj posiadają wewnątrz ciężarek, który pod wpływem ruchu zaczyna drgać. To sprawia, że mięśnie dna miednicy zaczynają pracować intensywniej. Ruch ciężarków wewnątrz kulek, nie jest słyszalny, więc nie trzeba się tego obawiać. Ponadto drgania mogą wywołać przyjemność podczas korzystania z kulek gejszy. Jeżeli jednak ktoś woli kulki bez drgań, wówczas można wybrać te, które nie mają wewnątrz ciężarków.

Jak aplikować kulki gejszy?

Kulki aplikuje się podobnie do tamponów. Najlepiej umieścić je tak, aby chociaż jedna z nich przylgnęła do szyjki macicy. Drugą należy trzymać mięśniami pochwy. Jeżeli chodzi o głębokość, to każdy powinien je aplikować tak, jak jest wygodnie. Takie kulki najlepiej jest aplikować, wspomagając się lubrykantem na bazie wody, aby zakładanie było łatwiejsze.

Wybierając kulki gejszy, należy pamiętać o tym, aby materiał, z jakiego są wykonane. Ważne jest również odpowiedni dobór wagi i wielkości, aby kulki spełniały swoje zadanie i nie wypadały. Kolejną kwestią godną rozważenia są drgania. Można rozważyć wybór kulek, które drgają przy poruszaniu, ponieważ sprawiają, że mięśnie dna miednicy zaczynają intensywniej pracować.