Kulki gejszy to produkty, które kojarzą się przede wszystkim ze sferą erotyczną kobiet. Ich nazwa ma związek z gadżetami, które były używane przez gejsze. Warto jednak zaznaczyć, że współcześnie przedmioty te świetnie się sprawdzają także w ginekologii i urologii. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ich temat.

Jakie jest zastosowanie kulek gejszy?

Kulki gejszy to inaczej waginalne kulki miłości, które są przeznaczone do ćwiczenia mięśnia Kegla. Mają one średnicę około 4 cm i są ze sobą połączone za pomocą specjalnego sznureczka. We wnętrzu każdej kulki, znajdują się mniejsze kulki, które w czasie chodzenia odbijają się o ściany i delikatnie drżą, co prowadzi do mimowolnego zaciskania mięśni gładkich pochwy i właśnie mięśni Kegla. Dzięki temu kondycja mięśni poprawia się.

Rodzaje kulek gejszy

Na rynku dostępne jest kilka rodzajów kulek gejszy. Kulki progresywne (grawitacyjne) polecane są podczas gry wstępnej, kolejnym rodzajem są kulki gejszy biofeedback, które lżejsze i mają bardziej zaawansowaną budowę. W trakcie potrząsania grzechoczą i drgają. Miękkie w dotyku są kulki silikonowe, które można też bardzo łatwo utrzymać w czystości. Ostatnim rodzajem są kulki wibrujące, które posiadają specjalny pilot na baterie, dzięki któremu można sterować poziomem wibracji. Są one najbardziej nowoczesne i prowadzą do bardzo znaczących doznań.

Używanie kulek gejszy

Używanie kulek gejszy ma bardzo dobry wpływ na mięśnie dna macicy. Jeśli kupuje się je w tym celu, warto wybrać kulki biofeedbackowe. Ich działanie jest także pomocne podczas terapii nietrzymania moczu. Trenowanie mięśni Kegla jest wskazane przede wszystkim przed ciążą, ponieważ ma to nieoceniony wpływ na poród i cały czas trwania ciąży. Zbyt silne mięśnie mogą utrudnić poród, dlatego dobrze dobrane ćwiczenia z wykorzystaniem kulek mogą rozwiązać ten problem. Kulek nie należy jednak stosować w czasie ciąży, ponieważ wtedy dziecko, które rośnie to duże wyzwanie dla mięśni Kegla.

Stosowanie kulek gejszy przynosi średniej jakości efekty, jednak jeśli towarzyszy temu regularny trening, skutki mogą być naprawdę świetne! Kobiety, które przed ciążą ćwiczyły mięśnie Kegla, z pewnością szybciej dojdą do siebie po rozwiązaniu. Ważne jest także to, że kulki mają zastosowanie także w czasie menopauzy. Wiele kobiet cierpi wtedy na znaczne osłabienie mięśni i zmiany zanikowe, dzięki kulkom można zachować narządy rodne w o wiele lepszym stanie.

Kuki gejszy to nie tylko zabawki erotyczne. Ich zdrowotne zastosowanie potwierdza wiele przeprowadzonych badań. Warto więc dokonać przemyślanego zakupu i wykorzystać je w połączeniu ze specjalnym treningiem. Dzięki temu efekty i poprawa kondycji mięśni dna macicy może być naprawdę bardzo spektakularna i znacząca dla funkcjonowania.