Nietrzymanie moczu a nadmierny wysiłek

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to mimowolne oddawanie moczu, powodujące częściowe lub całkowite opróżnienie pęcherza. Najczęściej problem ten pojawić się może jako następstwo nadmiernego wzrostu ciśnienia pojawiającego się w jamie brzusznej. Co więcej dolegliwość ta dotyczy głównie kobiet. Na szczęście dzięki rozwojowi współczesnej medycyny można skutecznie leczyć wysiłkowe nietrzymanie moczu, usuwając w ten sposób duży dyskomfort pacjentów. Zgodnie ze statystykami ponad 15% kobiet powyżej 60 roku życia może spotkać się z problemem wysiłkowego nietrzymania moczu. Zazwyczaj nietrzymanie moczu pojawić się może podczas kichania, śmiechu, kaszlu, lecz także intensywnego wysiłku fizycznego. Dzięki odpowiedniemu leczeniu oraz dostępnych na rynku środkach można uzyskać doskonale efekty oraz pozbyć się uciążliwego problemu.

Najskuteczniejsze metody leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu wymaga odpowiedniego leczenia, które warto podjąć jak najszybciej po wystąpieniu dolegliwości. Najpopularniejszą metodą jest wprowadzanie pod cewkę moczową samoutrzymującej się taśmy. Uniemożliwia ona obniżenie cewki nawet pod wpływem wysokiego ciśnienia w jamie brzusznej. Metoda ta jest znacznie bardziej skuteczna aniżeli terapia farmakologiczna, gdyż przywraca stały, a także bezpieczny i prawidłowy układ narządów w miednicy. Zabieg ten przeprowadza się w bardzo krótkim czasie, stąd pobyt w szpitalu ograniczony jest do niezbędnego minimum. Pacjenci bardzo szybko wracają do zdrowia, ciesząc się doskonałym efektem kosmetycznym, a także wysoką skutecznością i trwałość o zabiegu. Co więcej w związku z małą liczbą powikłań oraz wysoką efektywnością zabieg ten staje się coraz bardziej powszechny, zwłaszcza wśród kobiet.

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu dzięki kolagenowi

Nietrzymanie moczu może być również leczony z wykorzystaniem kolagenu. Listy także bardzo skuteczny oraz nieinwazyjna metoda leczenia. Zabieg polega na podawaniu preparatu zawierającego kolagen w okolice cewki moczowej. Jest to realizowane drogą endoskopową przez cewkę moczową. Co więcej zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, co trwa najczęściej około pół godziny. Jest to zatem wysoka skuteczność w bardzo krótkim czasie. Im szybciej podjęta odsysanie walka z wysiłkowym nietrzymaniem moczu tym lepsze efekty osiągnie się w wyniku leczenia. Jak wskazują statystyki wraz z czasem objawy nietrzymania moczu mogą się nasilać. Tym samym ich pojawienie się może wystąpić nawet w przypadku nie dużego wysiłku, lecz również kaszlu czy śmiechu. Natomiast w najbardziej zaawansowanym stadium choroby może dojść do niekontrolowanego wypływu moczu także podczas spoczynku. Dlatego wyróżnia się trzy stopnie choroby, które charakteryzują się różnym stopniem nasilenia objawów. Najbardziej zaawansowany jest trzeci stopień, który wyróżnia się nietrzymaniem moczu nawet podczas stania przychodzenia. Natomiast pierwszy stopień to oddawanie moczu podczas nagłego wysiłku.